Гомез, Геце и Кирхов казнети поради маичките „НАЈК“

Германскиот бундеслигаш се најде во мошне непријатна ситуација откако Марио Гомез, Марио Геце и Јан Кирхов се одлучија на нелогичен чекор, на промоцијата на овој тим носеја маички со обележја на „Најк“.
Баерн Минхен се одлучи да ги казни Марио Гомез, Марио Геце и Јан Кирхов поради носење маички „Најк“ на официјалната промоција.
Тимот од Минхен има договор со „АДИДАС“, и сите играчи мораат да на официјални настани да носат опрема од оваа спортска компанија.
И Геце и Кирхов на официјалните претставувања се појавија во маици од „Најк“, кој е дефинитивно главен конкурент на „Адидас“. Од друга страна, Гомез го направи истото, но на тренинг на екипата во тренинг кампот во Трентино.Германскиот бундеслигаш се најде во мошне непријатна ситуација откако Марио Гомез, Марио Геце и Јан Кирхов се одлучија

Пронајдете не на следниве мрежи: