Горан Попов „погоди“ во наградната игра на ВБА, и… си ја бараше наградата

Горан Попов, македонскиот фудбалски интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш ВБА, на полувремето од мечот невообичаено учествуваше во наградната игра што овој тим ја прави на домашните натпревари на полувреме, па така нашиот Попов беше повикан да го изведе тој удар кој за тамошните фанови на овој клуб прецизноста вреди 1000 фунти или пак куќа… нормално, нашиот интернационалец погоди и на шега си ја побара наградата.

Поради суспензија, Попов не беше во тимот на ВБА за мечот со Сандерленд на домашен терен што заврши со резултат 2-1 во корист на ВБА.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Горан Попов, македонскиот фудбалски интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш ВБА, на полувремето од мечо

Пронајдете не на следниве мрежи: