Грабул скокна 1289 места на АТП листата!!!

Македонскиот тенисер Димитар Грабул напредна неверојатно 1289 места на АТП листата, што е неверојатен резултат.
Точно пред 14-тина денови, Грабул се наоѓаше на 1995-тата позиција, па минатата недела се искачи на 999-тото место, за од вчера да е на 706-тото место.
Овие одлични резултати на македонскиот репрезентативец се должат најмногу на двата одиграни турнира во Белгија, каде забележа одличен успех, на едниот турнир беше дел од полуфиналето, додека пак на другиот турнир беше победник, што му го донесе овој фантастичен скор на АТП листата.
Извор: „НоваМакедонија“Македонскиот тенисер Димитар Грабул напредна неверојатно 1289 места на АТП листата, што е неверојатен резултат.

Пронајдете не на следниве мрежи: