Грабул стигна до 655-тото место на АТП листата

Македонскиот тенисер Димитар Грабул забележа одличен напредок на АТП листата.Дибитар Грабул на најновата листа напредуваше за цели 41 места погоре, со што дојде до својот најдобар и пласман во својата кариера.
Грабул напредуваше за цели неверојатни 1000 места на АТП листата.
Македонскиот тенисер овие одлични резултати ги добива по турнирите во Белгија, каде имаше една титула, два пати стигна до полуфиналето и еднаш беше дел од четфртфиналната фаза.Дибитар Грабул на најновата листа напредуваше за цели 41 места погоре, со што дојде до својот најдобар и пласман во св

Пронајдете не на следниве мрежи: