Грчки полицаец ранет пред канцелариите на ПАСОК

Полицаец беше ранет откако непознати лица утрово во грчкиот главен град отворија оган врз патрола на одделот за брза интервенција, јавија грчки медиуми.
 Инцидентот се случил пред канцеларии на грчката социјалистичка партија Пасок во Атина. Напаѓачите пукале со автоматска пушка.
 
 Инцидентот се случил пред канцеларии на грчката социјалистичка партија Пасок во Атина. Напаѓачите пукале со автоматска пушка.
 

Пронајдете не на следниве мрежи: