Грчкиот остров Крит погоден од земјотрес

Loading...

Земјотрес со интензитет од 3,8 степени, според Рихтеровата скала, утрово беше регистриран на грчкиот остров Крит.Земјотресот се случил на длабочина од десет километри, со епицентарот на 69 километри јужно од островот, .
Нема податоци за материјални штети или жртви.Земјотресот се случил на длабочина од десет километри, со епицентарот на 69 километри јужно од островот, .
Нема податоци за материјални ште

loading...