Грчките ракометарки не сакаат да излезат на терен зашто пишува Македонија

Од грчката репрезентација сега бараат македонскиот стучен штаб да облече неутрални маици, односно да се покрие името „Македонија“.
Во моментов трае убедувањето да се излезе на терен, а во истото учествуваат и челници на РФМ.Од грчката репрезентација сега бараат македонскиот стучен штаб да облече неутрални маици, односно да се покрие иметГрчката ракометна женска репрезенентација до 17 години во моментов не сака да излезе на теренот во спортската сала „Кале“ каде во 17 часот требаше да го почне мечот со репрезентацијата на Македонија како дел од Европското кадетско првенество. Причина за тоа е што на маиците на македонскиот стручен штаб пишува „Македонија“.

Пронајдете не на следниве мрежи: