Груевски: Браво момци!

Браво момци!!! Вардар од Македонија Европски шампион!!!, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола груевски на својот Твитер профил, кој од салата во келн ги бодреше ракометарите на Вардар во испишувањето историја и освојување на европската круна.Вардар во финалето го совлада ПСЖ со 24:23, со погодок на Иван Чупиќ во последните секунди од мечот.
Вардар во финалето го совлада ПСЖ со 24:23, со погодок на Иван Чупиќ во последните секунди од мечот.

Пронајдете не на следниве мрежи: