Груевски со поддршка за Вардар во финалето против ПСЖ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и денеска го бодри Вардар во Ланксес Арената во Келн, каде нашиот шампион во моментов игра против ПСЖ во финалето од Лигата на шампионите.По 30 минути игра, францускиот тим има минимална предност од 12:11, иако нашиот тим го имаше водството речиси во текот на целото полувреме.
Во еден момент, ракометарите на Вардар водеа и со три гола разлика, но ПСЖ во финишот од првиот дел успеа да стигне до мала предност.
 По 30 минути игра, францускиот тим има минимална предност од 12:11, иако нашиот тим го имаше водството речиси во текот на целото полувреме.

Пронајдете не на следниве мрежи: