Ѓуровски НЕ-заинтересиран за Левски

Македонскиот интернационалец од Муангтонг (Виетнам) ја одби понудата од бугарски Левски.„Убаво е тоа што тим како Левски се интересира за мене, меѓутоа во овој момент не можам да зборувам за трансфер во друга екипа, бидејќи тука се чувствувам како дома. Фановите многу ми помогнаа во изминативе две години и јас во иднина се гледам како член на овој тим“ изјави Марио Ѓуровски за официјалниот сајт на клубот од Виетнам.
Инаку, Ѓуровски имаше прилика да се пресели во екипата на Левски, токму поранешниот тренер на Ѓуровски, Славиша Јокановиќ застана на чело на стручниот штаб на бугарскиот тим, па сакаше да се обнови соработката со нашиот интернационалец, но неуспешен беше обидот за такво нешто.
Извор: Дерби.мк„Убаво е тоа што тим како Левски се интересира за мене, меѓутоа во овој момент не можам да зборувам за трансфер

Пронајдете не на следниве мрежи: