ХАЈКАТА ПРОДОЛЖУВА: Убиен уште еден полицаец во Мисури, а друг е ранет во Џорџија

Денеска е убиен уште еден полицаец, по вчерашниот масакр кој се случи во Далас, пришто загинаа 12 полицајци.Полицаецот бил застрелан во Св. Луис – предградие во Балвин, Мисури. Друг полицаец исто така бил застрелан, но само повреден во Валодста во Џорџија.
Повредениот полицаец бил пренесен во болница.
Убиениот полицаец бил застрелан во пределот на главата, а убиецот бил фатен и во моментов е во притвор.
Полицијата, како што пренесува РТ, осомничениот го опишала како висок и слаб афроамериканец. Кога бил приведен, осомничениот носел оружје со себе.Полицаецот бил застрелан во Св. Луис – предградие во Балвин, Мисури. Друг полицаец исто така бил застрелан, но само повреден во Валодста во Џорџија

Пронајдете не на следниве мрежи: