Хакери нападнаа владини функционери на Германија

Хакери нападнале германски функционери и владини службеници, соопшти германската федерална агенција за сајбер безбедност, БСИ.Германија во септември оваа година ја очекуваат избори, па експертите предупредија за сајбер безбедноста.
Агенцијата опишува дека методот на нападот е таков што жртвите добиваат линк во својот инбокс, кој, доколку се активира отвора прозорец во кој бара лозинка и корисничко име на жртвата на нападот, со што на напаѓачите им овозможува полесен пристап, пенесува Ројтерс.Германија во септември оваа година ја очекуваат избори, па експертите предупредија за сајбер безбедноста.
Агенцијата опишува дека методот н

Пронајдете не на следниве мрежи: