Хакиран Фејсбук профилот на Обама

Loading...

Хакерската група, која се нарекува „Сириска електронска војска“, тврди дека вчера ја презела контролата врз Твитер и Фејсбук страниците на американскиот претседател Барак Обама.
Групата СЕА го поддржува сирискиот претседател Башар ал Асад, а претходно вршела сајбер напади врз Интернет страницата на весникот Њујорк Тајмс.„Благордарение на нашата операција, блокиран е пропагандниот линк на Обама“, соопштила групата СЕА преку Твитер.Групата СЕА го поддржува сирискиот претседател Башар ал Асад, а претходно вршела сајбер напади врз Интернет страницата на весникот Њујорк Тајмс.

loading...
Loading...