Хакирана интернет страницата на „Вашингтон пост“

Loading...

Хакирана е интернет страницата на „Вашингтон пост“ така што линкови од некои текстови биле пренасочувани до сајт на Сириската електронска армија, соопштуваат од „Вашингтон пост“: Во соопштението до јавноста се вели дека експертите работат на решавање на проблемот. 
Сириската електронска армија досега презеде одговорност за низа хакерски напади врз медиуми за кои сметаат дека ги поддржуваат сириските бунтовници. Нивна цел досега беа Твитер адреси на Асошиејтед прес, Ал Џазира на англиски јазик и на Би-Би-Си.

 
Во соопштението до јавноста се вели дека експертите работат на решавање на проблемот. 
Сириската електронска армија досега презеде одг

loading...
Loading...