Хасани го засилува Брондби

Македонскиот интернационалец Ферхан Хасани продолжува во Дански Брондби.Македонскиот интернационалец Ферхан Хасани продолжува во Дански Брондби.
Ферхан Хасани потпиша двегодишен договор со данскиот тим, откако успешно ги минал лекарските прегледи.
„Ферхан е одличен фудбалер кој игра на страничните позиции. Ние долго време ги следиме неговите игри и само го чекавме вистинскиот момент за да го ангажираме“ вели спортскиот директор на данскиот тим, Пер Руд.
Екипата на Брондби не котира баш најдобро во данското фудбалско првенство, се наоѓа на последното место на табелата по седум одиграни кола, има само 3 бодови освоено, а истите ги осви по три нерешени натпревари.
Извор/Фото: derbi.mkМакедонскиот интернационалец Ферхан Хасани продолжува во Дански Брондби.
Ферхан Х

Пронајдете не на следниве мрежи: