Хероите на Вардар се движат кон плоштадот Македонија

По освојувањето на трофејот во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар со овации и громогласни аплаузи беа пречекани на аеродромот Александар Велики.„Црвено-црната“ експедиција  моментално со панорамските автобуси брендирани во знакот и боите на РК Вардар, движи кон плоштадот Македонија во Скопје каде ќе започне големата прослава на титулата.
Во центарот на македонската престолнина се очекува ракометарите да бидат поздравени од неколку десетици илјади граѓани.
 

„Црвено-црната“ експедиција  моментално со панорамските автобуси брендирани во знакот и боите на РК Вардар, движи кон плошта

Пронајдете не на следниве мрежи: