Хорор: Малолетничка ја убила својата другарка поради слика на Фејсбук

Шестнаесет годишната тинејџерка од Мексико, Елизабет Гутиерез 65 пати ја избодела со нож својата најдобра другарка 16 годишната Анел Баез бидејќи на Фејсбук поставила разголена фотографија од нив две.“Можеби изгледа како да сум многу мирна, но во мојата глава јас те убив најмалку 3 пати“ – напишала Гутиерез на Твитер.
На Анел не и изгледале опасно ниту заканите од Елизабет дека треба да биде среќна ако го доживее крајот на годината.
Нивната тинејџерска караница добила кобен пресврт на 19 март кога Анел ја викнала Елизабет да дојде кај неа дома за да се смират. Во еден момент Елизабет рекла дека ќе оди до тоалетот, но заминала во кујната од каде зела нож и брутално ја нападнала Анел. Ја избодела 65 пати.
По убиството побегнала од местото. Дури се обидела да се прикрие појавувајќи се на погребот на другарката каде што била и уапсена. Бидејќи е малолетна, согласно мексиканскиот затвор, максималната казна за неа е 7 години затвор.“Можеби изгледа како да сум многу мирна, но во мојата глава јас те убив најмалку 3 пати“ – напишала Гутиерез на Твитер.
На Анел

Пронајдете не на следниве мрежи: