Хорор сцена: Терористички напад во Лондон

На метро станица во Лондон дошло до експлозија, Како што е соопштено, во инцидентот има повредени, а според најновите информации се работи за терористички напад. Неколку имале опекотини на лицето. Во тек е полициската истрага.Според информациите кој ги пренесуваат светските медиуми, експлозијата била сместена во бела канта, а фотографиите се појавиле на социјалните мрежи. 

Новинарка на лице место вели дека во возот екплодирала содржината во белата кофа, ставена во пластична кеса покрај влезот во вагонот. Лицата кој биле во тој момент во вагонот се здобиле со тешки опекотини на лицето.
Итната помош соопштила дека испратиле возила на местото на настанот.Според информациите кој ги пренесуваат светските медиуми, експлозијата била сместена во бела канта, а фотографиите

Пронајдете не на следниве мрежи: