ХОРОР во РЕСЕН: Kрвава пресметка помеѓу татко и син

Н.Т. од Ресен поднесе кривична пријава против лицето Б.Т.(59) од село Јанковец, ресенско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“.Имено, пријавениот пред два дена околу 21:00 часот, во дворот од семејната куќа во село Јанковец, седел со пријателите и син му Н.Т.и во еден момент пријавениот почнал вербална расправија со својот син по што дошло до физичка пресметка, удирајќи му бокс во пределот на главата.Имено, пријавениот пред два дена околу 21:00 часот, во дворот од семејната куќа во село Јанковец, седел со пријателите и син му Н.Т.

Пронајдете не на следниве мрежи: