ХОРОР ВО ТЕКСАС: Напаѓач пукаше во верници во црква

Вооружен маж отворил оган во црква во Тексас за време на неделната служба.едиумите јавуваат дека има бројни жртви. Последните информации се дека има 20 загинати и 30 повредени лица.

Нападот се случил во Баптистичката црква во Сатерленд Спрингс, во областа Вилсон. Според последните информации, напаѓачот влетал во црквата околу 11.30 часот по локално време и почнал да пука по верниците.
Полицијата потврдува дека бил застрелан напаѓачот. Во локалните болници се уште пристигнуваат повредените, па точна бројка на повредени и мртви нема.
Се појави и првото аматерско видео од трагичниот настан.
 
едиумите јавуваат дека има бројни жртви. Последните информации се дека има 20 загинати и 30 повредени лица.

Пронајдете не на следниве мрежи: