Хороскоп за девојки напишан од еден исфрустриран маж

Loading...

Кога ќе прочитате само еден ред од овој хороскоп веднаш ќе ви стане јасно дека се работи за хороскоп полн шовинизам чиј автор најверојатно е некој крајно исфрустриран маж! Не одговараме за последиците и не судиме за вистината во овој хороскоп, тоа задоволство ви го препуштеме вам девојки.
Овен
Тешко е на овните да гледаш како на женски суштества повеќе како на маж во женско тело со кој можеш да имаш секс без да ја преиспитуваш својата хетеросексуалност! Немаат ниедна особина која нормалниот маж ја бара. Немаат нежност, премногу се себични и нападни, не го користат мозокот, не поседуваат емотивна интелегенција, не се препуштаат, ниту пак го следат партнерот (Да тоа во главно се особини на нормалните мажи). Завршуваат со некој кретен и после тоа обавезно се чудат зашто се изневерени или оставени! Се на сѐ им треба многу време реално да ги сфатат работите ако тоа воопшто се случи. Не е познато со што бираат (со памет сигурно не) но златната изрека со кој си таков си зборува доволно.
Бик
Тврдоглавo, напорно и просто суштество
Кравите се едни од оние ретки суштества кои навистина не можат да ја да констатираат состојбата во која се наоѓа соговорникот . Нивната фасцинација со темата за нејзините телесни функции и проблеми (кога тие добиле, кога не, што им рекол гинеколог, каква боја и облик е осипот кој се појавил на нивното интимно место минатиот четврток), за што зборуваат отворено пред некој што прв пат го виделе во животот навистина знаат да го згрозат соговорникот и тој да се прашува со каков вид на човек има си има работа.  Но, тоа не ги спречува кравите да продолжат со тоа , како и сè друго во нивниот живот – Очи широко затворени, со главата упорно низ ѕидовите. Суровата снага, енергија и слепило се недостатоците со кои ги надополнуваат сите нивни други недостатоци. Она што го гледате во жена крава – тоа ќе го добиете, засекогаш. Немојте да живеете во илузијата дека тие ќе се опаметат и развиваат во живот. Она што го добиваат при раѓање, во главата останува до последниот ден. Кравите не се поглупи од другите, мозок едноставно не е алатка за нив. И кога како мана кај женското суштество се забележува отсуството на активности на мозокот, тогаш тоа е навистина сериозен недостаток.
Близнаци
Голема и провидна лага Близнаците лажат. Да, тоа е општо познато. Но ќе ви кажеме уште нешто. Ако судите по нивните романтични и заносни зборови, ќе заклучите дека љубовта на Ромео и Јулија е ништо во споредба со вашата. Но, ако повлечете линија на направени дела ќе видиме дека за нив сте многу ниско на листата приоритети веднаш после чистењето шпорет. Едноставно, нивната приказна „не држи вода“. Вистината е дека ве изневерува. Екстра лоша страна е дека во прашање се повеќе личности од една.  Добра страна е дека и нив ги третира исто како и вас. Си имате работа со особа која не може да оствари и даде квалитет, па затоа го брка квантитетот. Но тоа што не се залага за ништо не значи дека од вас не се очекува да се залагате за сѐ. Сепак тие се само ефтини себични идиоти, тоа што се вешти на зборови им е единствена валута која ја имаат и со која сакаат од вас да купат се што имате. Ако имате вишок на време кое сакате да го изгубите, сакате да го одморите мозокот со ниски работи кои немаат перспектива или да најдете некоја која ќе ви биде никаква жена и лоша мајка на вашите деца – go for it !
Рак
Луда кучка  Ниту една од жените во овој знак не е нормална. Знаете од оној тип на жени, кои манијачки се смеат со луд израз на лицето и крвав нож во нејзината рака, додека стои на ивицата на зградата која е полна со лешеви и е целата во пламен, а полицијата мора да отпушти две касети со калибар 12 (бидејќи една не е доволно) за да ја елиминира? Е тоа е рак. Не е никаква коинциденција дека коренот на зборот лудак (lunatic) месец, е владетел на овој знак. Ќе си имате работа со непресметлива личност која се менува од една крајност во друга.  Еден ден се претвора во вашиот најголем непријател и садист, додека следниот е повторно, онаа „стара”, иако со блага амнезија во однос на последните настани, кога ви ја цицала крвта. Причината за оваа промена на личноста не мора да постои, но џуџиња во нивните глави се повеќе од доволни. Ако сакате да се има темпирана бомба покрај себе која редовно ќе ви експлодира секој втор ден во лице , само напред. Само не заборавајте да станете член на некој ловечки клуб.
Лав
Вообразен и напорен кретен Лавиците навистина веруваат дека нивниот измет не смрди. Вистината е дека секогаш е во прашање еден човек. Таа самата. Кога се делело одсуство на мозок и бесмислено величење на својата вредност, тие добиле екстра доза. Толку многу што не останало за некои од другите знакови (Фала му на Бога). Значи за да бидете со лав, ќе мора да научите неколку работи: да се бакнува нејзиниот газ (и тоа не во сексуална смисла). Да се согласувате со сѐ што ке каже. Да ја обожавате без причина. На нејзините изјави да климате со глава фасцинирани од нејзината оргиналност и во никој случај да не и кажете дека секој лав на овој свет истото го зборува за себе да не верува дека открила топла вода.  Ако живеете со неа, во никој случај да не и напоменете дека е напорно суштество со кое е невозможно да се живее и дека е намќор,цепидлака и дека е невозможно да комуницирате со нејзе бидејќи не прифаќа никакви критики.Тоа што не смеете да го направите ако сакате да ја задржите вашата лавица : Да почнете реченица со „Јас …”. Да и дадете било каква критика. Да ја однесете во астрономска опсерваторија каде што со телескоп ќе може да види дека планетите не се вртат околу неа,туку околу Сонцето. Ако се уште сакаш да искашлуваш топки коса од мачка поради лижење газ, само напред.
Девица
Предавничка курва На едно секогаш може да сметате со вашата Девица: порано или подоцна ќе ви забоде нож во грб. Тоа ќе биде смислено анализирано и потврдено како најдобра опција (за неа). Толку добро глуми што нема ни да намиристе дека денови или месеци калкулира дали дошло времето за да ве елиминира. И дури кога ќе биде потполно сигурна ќе го открие своето предавство. Од каде толку многу талент за злоба и неосетливост? Нели најсвирепите убијци се такви поради својот неизмерен кукавичлук?
Да, имате работа со кукавица и искомплексиран гад опседнат со свои недостатоци. Ајде да го наречеме тоа само подобрување во комбинација со желбата за совршенството. Ова е всушност пливање во сопствениот измет, во кој е до гуша. Нејзините алатки се умот и логиката, а не емоциите. Таа е оперирана од тоа. Нема страст, женственост. Нема прегратки, без нежност, без топлина, сите солзи кои ќе ги пушти всушност се оплакува себе. Да ја нема таа нејзина невротичност и нервоза и желба во неа (поради часовникот кој отчукува, додека таа е толку далеку од својата цел за совршенство), поради која пука и ја губи својата рационалност, би помислиле дека имате работа со Андроид. Но немојте тие моменти на губење на контрола да ги помешате со емоциите. Тоа е само рефлекс, скокање на сад со капак за да бидат ослободен од притисок бидејќи водата врие. Чиста физика. Сè на сè, кога ќе се случи и ќе мине времето, ќе се разбере само едно нешто. Вие не може да верувате на некој како неа. Таа е верна само на себе и тоа ги исклучува сите други луѓе.
Вага
Манипулативна к***а Првата асоцијација на вагите е одечка вагина. Некој ќе си помисли: „Еј, па тоа не е толку лошо.” Вистината е дека тоа не е лошо. Многу мажи би умреле да имаат покрај себе некој кој е толку сочен , прекрасен и пожелен (каква таа се претставува со флертувањето). Но, како сите нешта во овој свет, она што на прв поглед, се чини вредно, а на чекор подалеку, на втор поглед се открива дека тоа е всушност една кеса на измет за која сте платиле дебели пари.
И бидејќи сте платиле за вагината, добредојдовте во светот на женските интриги, манипулации, озборувања и ставање носот во работи на другите луѓе! Вие сте сега под лупа на вашата мала вагина.Она што го правите се снима и анализираат во присуство на нејзиниот трач соговорнички , а на вас ви се рекламира, управува и манипулира. Со еден збор, таа те е*е во вашиот машки мозок желен за вагина, иако овој вид на е*ење вас не ви беше дури на крај на умот, кога тргнавте да ја освоите. Немојте да се чувствувате виновни дека сте фатени од богомолката. Искусна е таа , не сте и прв. Или втор. Можеби само 400 стоти..
И која е всушност вашата богомолка, под овој фасцинантен феномен? Делата не се нејзин фах. Зборовите се. Кога ќе слушнете дека вагината е комуникативна, тоа значи дека премногу зборува. Нејзината причина за постоење е еднакво на тоа да се фати „моќна” (барем во очите) на човек кој ќе одлучува за неа. Потоа таа го манипулира од темнината. Прескокнете го овој знак. Немојте да умрете од венерични болести.
Скорпија
Емотивно незрело ѓубре Еве еден податок кој го нема во другите знаци: Скорпиите се емоционално незрели, груби, невоспитани, подли и расипани кои не земаат во предвид ништо. Тоа се однесува како мало дете кога ќе му ја земете омилената играчка. Се лути, , плаче, гризе, во тој момент со целото свое суштество ве мрази од душата. Да е поголемо и посилно, со таа емоционална состојба , би рипнало на вас и би ве гризнало за грлото. Овие импулси ги контролираат скорпии во текот на целиот нивен живот, единствено што учат е само да ги маскираат своите вистински мотиви и причини.  Без оглед на возраста, зрелост, или полот, кога длабоко ќе навлезете под површината, која , главно делува дека се работи за интелигентни, опасни, или лукави, се доаѓа до емотивно незрело лице на 5-годишна возраст. Но, не го занемарувајте злопамтењето на ова дете. Тоа ќе памти нема да заборави,ќе прави планови, и ќе ви врати кога дури и нема да се се сеќавате на причината. Нема да се плаши ни од сопственато уништување за да ја постигне својата цел. Без оглед на причината , за нив тоа е најважното нешто на светот.
СтрелецНаивец кој оди на нерви Тажно е да се види како одат низ животот. Упорно одбиваат да видат дека неговиот вредностен систем целосно е наивен и несоодветен, а тоа значи дека секогаш нае*ува. (повторно, не во сексуална смисла). Човек се прашува што е нејзината алатка за одење напред? Досетливоста и длабочина на ликот не е сигурно. Немањето на упорност и дисциплина. Нејзиното тело и сексуалност се нешто со што е запознаена, како дете од 11 години. А што се однесува до работа со парите, најлоша е од сите. Едноставно нема чувство за материјална вредност (најчесто умираат во беда и сиромаштија, сосема заслужено, но премногу доцна за луѓето околу неа).  Па тогаш зошто оптимизам и глупави насмевка на нејзиното лице, додека се извлекува од дупка полна со сра*е само за да влезе во друга? Најверојатно веруваат дека помалку ја газат затоа што ја игра улогата на дворски шут и кловн кој забавува луѓе околу себе, но….Со жена Стрелец , ќе водите со себе насмеано наивно дете неспособно за живот. Но, без грижи. Толку ќе ви ги разгали живците и трпеливоста да во вас нема да има ни малку нежност или грижа на совест према неа кога ќе ја „фукнете“ со безбол палка сред лице.
Јарец
Доминантен садист
За разлика од приказните за упорност, амбициозност, моќ, доминација и садизмот кој го прати овој знак ќе ви кажеме уште нешто. Имате работа со проклети кукавици. Бегаат од главното без разлика, кога ризикот станува поголем. Бегање и оставање на цедило е нешто што го прават и ќе го прават цел живот. Ако успеете да се фатите со такво ѓубре за да и се одмаздите не очекувајте патење на нејзиното лице додека ја газите .Таа е фригидна. Емотивно е неписмена. Неспособна да го покаже своите емоции, а камо ли да ги прими или да ги возврати. Кога ќе се повлече линија, таа е премногу спора, мрачна и сиромашна да би можеле со нејзе да доживеете права среќа и задоволство на животот. Тргнете се на страна од искомплесираната фригидна кукавица. Ќе сватите дека над вас доминира некој кој не вреди, не умее и не дава ништо.
Водолија
Себична непредвидлива Не можете да ја допрете, ниту во добра ниту во лоша смисла. Добро за вас, лошо за неа. Поентата е во тоа што воошто не се грижи за вас, што зборувате или мислите за неа. Причината поради која е со вас е затоа што смета дека си чудак и тоа е доволно да котирате високо во нејзините очи, ако земеш во предвит дека за себе смета дека е несватена, специјална, екстра корисна. Во суштина, е сиромашен кретен, свртен само кон себе и со лош трип во глава. Нема што да ви даде, освен систем на вредности во кои нема да најдете добра иднина за себе. Ова објаснува зошто тоа е единствениот знак кој може да оди со лавови, идиоти кои никој нормален , не може да ги издржи. Едноставно не и е гајле за кретенизмот околу нејзе..
Риба
Корпата за ѓубре Ја имате Пандорината кутија во своите рацете. Може да се случи да не го заслужува своето име, бидејќи таа содржи и богатство, а не само несреќа … Бидете внимателни . Значењето на рибата е да апсорбира. Да складира. Главно лоши работи. Мани или доблести, тоа зависи од луѓето со кои таа била. Дознајте ги фактите за нејзиното минато. Тие се повторуваат. Ќе ви го направи она што им го правела на другите. .Одлични се или целосно страшни во сексот. Без ограничување или целосно неспособни за љубов. Без морал, ако се лоши. Ќе ви се качат на глава. Или ќе ве подигнат до небото.  Какви и да се никогаш нема да ги откриете до крај. Секогаш ќе има нешто ново во нив, кое се крие и чека да биде откриено, само за да сфатите дека тоа не е крајната суштина. Ако сте површни и не ви е грижа што има во себе, одберете ги нив. Ако сте за вечно истражување, изберете ја. Таа е за вас. Ако сте доволно наивни да веруваат во овие редови дека сте ја пронашле совршена личност, само напред. Нема да бидете прв кој умрел во нејзините рацете или сфатил дека налетал на тотален просек. Нема рецепт за овој знак.
Извор: fun.mnogoo.mkКога ќе прочитате само еден ред од овој хороскоп веднаш ќе ви стане јасно дека се работи за хороскоп полн шовинизам чи

loading...
Loading...