Хороскопот ОТКРИВА за што мечтаете целиот живот!

Loading...

“Успех е да го добиеме тоа што го посакуваме. Среќа е да го сакаме и чуваме она што ќе го добиеме”- рекол некогаш Дејл Карнеги. А ова се најсилните желби на хороскопските знаци.Овен
Претставниците на овој знак сакаат забава. Нив не би им пречеле луди проводи 24/7.
Бик
Биковите се најголемите гурмани во Зодијакот. Затоа и нивната најсилна желба е да пронајдат партнер кој со иста мера ќе ужива во квалитетната храна.
Близнаци
Најзборлестиот хороскопски знак живее за страст и убави луѓе околу себе, но најголема желба им е да пронајдат некој со кого можат да се поврзат ментално.
Рак
Романтичниот и нежен Рак сака нешто што отприлика сите го посакуваме. Меѓутоа, нему баш тоа му е потребно за да може да живее убаво. Сите Ракови тежнеат кон бескрајна љубов.
Лав
Тие се кралеви на џунглата и затоа и нивниот најголем сон е сосема логичен. Тие посакуваат да бидат најголеми лидери и да покажуваат како треба да се извршува секоја работа.
Девица
Мирот е она што му е потребно на секоја Девица за да функционира како што треба, па затоа и најголема желба им е да се најдат опкружени со опуштени луѓе на кои нервозата им е непознато нешто.

Вага
Вицкастите Ваги не бараат премногу. Нивната најголема желба им е да пронајдат некој кој ќе ги разбере и со кого ќе можат да се разберат со поглед.
Шкорпија
Малата и опасна шкорпија посакува нешто сосема логично. Полна е со страст и сила па токму и затоа сонува да има моќ над некого.
Стрелец
Ништо на овој свет не му е потребно како слободата. Стрелецот сонува за тоа да може да лета по целиот свет, но само доколку е опкружен со позитивна енергија.
Јарец
Доста им  е од се! На нив им е потребно да мечтаат за тоа да добијат дури и милион долари но и да имаат покрај себе некој кој ќе ја разбира и сака нивната дива страна.
Водолија
Водолиите посакуваат некој покрај себе кој во секој момент ќе ги натера да се почувствуваат како да се дома. Воедно тоа мора да биде личност која ќе го трпи сиот хаос кои тие го предизвикуваат.
Риби
Креативните и чувствителни Риби имаат желба да пронајдат личност која неуморно ќе ги разбира, ќе го освои нивното тело, ум и душа и покрај која ќе се чувствуваат сигурно во секој момент. Овен
Претставниците на овој знак сакаат забава. Нив не би им пречеле луди проводи 24/7.
Бик

loading...
Loading...