Хороскопот вели дека сте родени за…

Loading...

Стрелецот е роден за спорт или работа со животните додека Рибите се родени уметници…Овен
Најдобра работа за нив е полицаец или пожарникар.  Овие личности се искрени и отворени.
Бик
Припадниците на овој знак напорно работат, ако знаат дека на крај ги очекува награда. Идеална професија за нив е онаа која  е поврзана со накит и цвеќе. Но и адвокат, дизајнер или шеф на кујна.
Близнаци
Ова се личности кои сакаат многу да работат, а не се сакаат една работа да ја работат повеќепати. Според тоа, за нив идеална работа е онаа која може да ја работат на свој начин, а тоа е наставник, архитект или полицаец.

 
Рак
Раковите сакаат да се грижат за другите луѓе па затоа се добри социјални работници, адвокати или војници.
Лав
Лавовите се хранат со тоа да се во центарот на внимание. Најдобра работа за нив е агент за недвижнини, дизајнер, продавач…
Девица
Тие се перфекционисти, па за нив идеални работи се оние кои се поврзани со многу детали. Најдобри професии за нив се писател, критичар, преведувач и детектив.

 
Вага
Вагите се друштвени и полни со живот, па токму затоа нивната професија треба да биде насочена кој уметност, танц или пеење. Па според тоа тие се родени дипломати танчери и пејачи.
Шкорпија
Најмногу се фокусираат на работата. Тие се родени детективи, хирурзи или психолози…
Стрелец
Не сакаат рутина и настојуваат да ја избегнуваат. Тие треба да работат нешто што е поврзано со животни, спорт, дипломатија и односи со јавност.

 
Јарец
Тие се амбициозни и потребни им се предизвици да бидат среќни. Според тоа идеални професии банкар и администратор.
Водолија
Овие луѓе се хумани и склони кон авантура. За нив идеална професија е научник, дизајнер, танчер или музичар.
Риби
Креативни и страствени. Најмногу им одговара: уметник, медицинска сестра или психолог. Овен
Најдобра работа за нив е полицаец или пожарникар.  Овие личности се искрени и отворени.
Бик

loading...
Loading...