Хурем минувала низ „пекол“: Си ги пресеков рацете и сакав да скокнам од балкон

Loading...

Популарната Хурем Султан од серијата „Величенствениот“ која Регионот ја обожава, открила дека поминала низ тешки моменти во животот. Мерјем Узерли, е турска актерка со германско потекло, но не крие дека животот не и бил мед и млеко, и со тага се сеќава на нешто што се случило прен деколку години.
Пред неколку години, таа раскажа како поранешниот вереник, ја молел да абортира, но сепак на крај решила да г роди бебето. Во периодот додека ја снимале серијата „Величенствениот“ актерката поминувала низ пеколен период од животот.
– Во Анталија добив награда за најдобра актерка , но таа вечер јас пробав да извршам самоубиство. Отидов во хотелската соба и ја фрлив статуата која ја добив, на подот а таа се скрши.Бев потполно излудена и си ги исеков рацете, имаше крв насекаде. Сакав да се фрлам и од балкон, зошто во тоа гледав како единствен излез, сакав да изчезнам да ме нема, да сум мртва! Во смртта гледав единствен спас.Психички бев во многу лоша состојба- рекла актерката.
– Улогата на Хурем ме исцрпи, живеев во таа улога цели три години и потполно се загубив.Не можев повеќе да ја глумам, зошто Хурем како лик беше силна жена а јас не, од ден на ден само слабеев- додала актерката. Мерјем Узерли, е турска актерка со германско потекло, но не крие дека животот не и бил мед и млеко, и со тага се сеќава на нешто што се случило пре

loading...
Loading...