И Моника Белучи се прости од Небојша Глоговац

Loading...

Ненадејната загуба на српскиот актерски великан, не ја изненади само нацијата, туку и светот…Откако српското глумиште изгуби уште еден великан засекогаш, многубројните колеги, пријатели како и сите кои го сакаа, преку социјалните мрежи се простуваат од Небојша Глоговац.
Една од првите која се огласи по повод загубата на колегата, пријателот и кумот беше актерката Слобода Мичаловиќ која на својот Инстаграм профил закачи фотографија со емотивна порака.
Непосредно потоа на профилот на Слобода осамна и краток коментар од убавата Моника Белучи.

Имено, таа во коментарот остави четири срциња кои имаат јасна порака на жалост и поддршка за својата пријателка Слобода.Откако српското глумиште изгуби уште еден великан засекогаш, многубројните колеги, пријатели како и сите кои го сакаа, преку социјалните мрежи се п

loading...