И познатите дами користат вибратори!

Изгледа дека секси играчките стануваат се попопуларни. Дека тоа е навистина така, го потврдуваат и славните актерки Ева Лонгорија и Хали Бери.
Токму подготвеноста на познатите дами, како што се Ева и Хали Бери, да ги откриваат тајните од своите спални соби, допринесува и за неверојатниот раст на продажбата на “играчки за расположување”, пренесува “Daily Mail”.
Еден од основачите на најпознатата британска продавница за играчки за возрасни Нил Слејтфорд, верува дека признанијата на познатите личности за нивната интима е и пресудно за растот на продажбата.

“Се започна со серијата “Сексот и градот”, која беше неверојатно ослободувачка за жените, особено откако Шарлот купи вибратор во славната продавница “Pleasure Chest” во Њујорк.
И обичните жени одеднаш повеќе не се срамеа да говорат за својот сексуален живот и за употребата на сексуални играчки”, објаснува Слејтфорд.
Она што ги охрабрува жените се исто така признанијата на ѕвездите како што се Ева Лонгорија, Хали Бери, Гвинет Палтроу и Тери Хачер, кои потврдија дека користат сексуални помагала.
На прашањето за нејзината најсакана поза, Гвинет Палтроу – добитничката на Оскар, храбро изјави: “Сакам кога сум доле!”.
“Очајната домаќинка” Ева Лонгорија откри дека некои од најдобрите оргазми ги постигнува со играчки за самозадоволување: „Имам два вибратори и едно зајче.“

Подарувам вибратори секогаш кога имам можност за тоа. Тоа е најдобриот подарок кој може да го дадете: оргазам!”, изјавува Лонгорија.
Тери Хачер – нејзината колшка, изјави дека не знае зошто би и бил потребен маж:
 „Да бидам искрена, не знам што сакам од мажите. Имам некои феноменални електронски играчки наместо тоа. Секоја жена која ви вели дека не користи, лаже!”, вели искрено Хачер.
Хали Бери пак дури беше “фатена на дело”, како во продавницата за секс играчки “Pleasure Chest” купува “интимен масажер”.
“Морате да го прифатите своето тело и својата женственост. Самозадоволувањето е и како одењето во теретана, правите нешто добро за своето тело”, објаснува Хали Бери.
Изгледа дека секси играчките стануваат се попопуларни. Дека тоа е навистина така, го потврдуваат и славните актерки Ев

Пронајдете не на следниве мрежи: