Ибраими: Долго разговарав со Пандев пред да се одлучам на преселба во Каљари

Агим Ибраими за јавноста изјави дека имал долги разговори со Горан Пандев пред да ја донесе одлуката да го засили италијанскиот калчолигаш Каљари.„Јас и моето семејство сме среќни, играњето во Серија А ми е сон уште од детството и сега ми се оствари“ беа првите зборови на Ибраими откако го засили тимот на Каљари.
За преселбата во Италија, нашиот најдобар фудбалер прво имал долги разговори со Горан Пандев, неговиот колега од националниот тим.
„Имав големи разговори со Горан Пандев, мојот колега од репрезентацијата, ми кажа чудесни работи за атмосферата во првенството, иако на тактичко ниво е едно од најтешките првенства во Европа“ изјави Агим Ибраими кој ќе настапува една сезона во Каљари како позајмен фудбалер, а италијанскиот калчолигаш ќе има можност да целосно го откупи неговиот договор.„Јас и моето семејство сме среќни, играњето во Серија А ми е сон уште од детството и сега ми се оствари“ б

Пронајдете не на следниве мрежи: