Илчо Ѓорѓиоски на средба со делегатите Албанци

Претседателот на Фудбалската Федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски, вчера оствари средба со делегатите – албанци.
Сево ова се случува после сите настани и раздвижувања по бараж-дуелите каде најгласни во критиките беа токму од екипата на Дрита од Боговиње кои не беа задоволни со судиските одлуки на бараж-натпреварот со Еуромилк.
Понатаму, мотив плус е секако редовното Изборно собрание на ФФМ што треба да се одржи во сабота во Охрид, и секако оставката на досегашниот потпретседател на ФФМ, Кенан Идризи.
 Извор/Фото: sportefe.comПретседателот на Фудбалската Федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски, вчера оствари средба со делегатите – алба

Пронајдете не на следниве мрежи: