Има 60 години, а нејзините совети за убавина ги следат милиони жени!

Loading...

Супербабата Мелиса, која има 60 години и изгледа доста помладо, стана популарна на интернет и тоа благодарение на своите туторијали на Јутјуб.Својата популарност ја стекнала благодарение на блогот во кој дели совети за убавина, а жените ја следат поради нејзиниот младешки изглед. Сама снима туторијали за нега на кожата на лицето и телото, дели совети за правилно шминкање и ублажување на брчките.
Оваа убава баба објаснува како да направите едноставни фризури и правилно да ја негувате својата коса.
Мелиса има две деца и дури седум внуци, а живее во Тенеси, во Америка. Тешко е да се поверува дека таа има 60 години, како и дека не отишла на хируршка интервенција или пак да ставила ботокс. Многумина ја обвинуваат дека е измамник.
Мелиса ги демантира таквите коментари, велејќи дека нејзиниот единствен „грев“ е депилацијата со восок којашто не ја прави сама, туку оди на козметичар.
Исто така, таa сама подготвува препарати, серуми и креми за нега на кожата, но води активен живот и ужива во здравата исхрана.
Својата популарност ја стекнала благодарение на блогот во кој дели совети за убавина, а жените ја следат поради нејзиниот младешки изглед. Сама сни

loading...
Loading...