ИМАЛА 107 КИЛОГРАМИ: Исфрлила само ЕДНА работа од исхраната и ослабела ДУРИ 30 килограми

Loading...

Тили Катлер имала 107 килограми и поради тоа едно време не можела да оди, но на 25 години одлучила да се исфрли една работа од исхраната. Не се надевала, но тоа било вистинското решение.Имено, таа за половина година ослабела повеќе од 30 килограми и тоа благодарение на одлуката од своето мени да го исфрли хамбургерот.
„Толку многу јадев што станав дебела , а потоа целата облека почна да ми станува тесна и непријатна. Не можев нормално да одам, а самодовербата ми беше на најниско можно ниво“, вели Тили која додека не ослабнала била во целосно психичко растројство.
Нејзината трансформација стана интернет сензација откако сподели своја фотографија на социјалните мрежи.
„Ссфатив дека сликата со распуштен стомак ме потсетува на тоа што личев пред третманот. Тоа ме држеше на вистинскиот пат, така продолжив да слабеам. Бев воодушевена кога видов колку луѓе го почитуваат тоа што го направив. Поминаа 36 недели од промената во мојот живот и никогаш повеќе нема да гледам наназад. Се уште не сум ја постигнала целта, но одам кон тоа.

 

Бев на факултет само 6 месеци, а потоа си заминав поради работата на сопругот, но мојата лоша исхрана се продолжи, јадев хамбургери и грицки четири пати неделно и никогаш не сум готвела. Едвард и јас сакавме да јадеме во ресторани, а јас секогаш земав и десерт. Сепак, сето тоа е зад мене, сега здраво се хранам“, вели Тили.
Тили успеала да ослабне со помош на програми кои и се дадени од една организација која им помага на луѓето кои имаат проблеми со дебелината. Па така, таа сега за појадок јаде овошје и пие јогурт без маснотии, за ужина јаде моркови или салата, грицки и е овошјето, јогурт и фит чоколатца, а потоа прескокнува на вечера кога јаде карбонара кои се спремени така што да имаат малку калории и маснотии.  Имено, таа за половина година ослабела повеќе од 30 килограми и тоа благодарение на одлуката од своето мени да го исфрли хамбургерот.
&bdqu

loading...
Loading...