ИМАТЕ ГЛАВОБОЛКА? Овој ЕЛЕКСИР ќе ви помогне побрзо од АПЧЕ!

Loading...

Кога ќе добиеме главоболка, обично секогаш посегнуваме по било каков лек против болката кој го имаме при рака.  Сепак, ако си го направите овој еликсир, ќе ви биде од многу голема помош, но во исто време позитивно ќе влијае врз целото тело.
Потребни состојки:
– 500 гр мед
– 10 чешниња лук
– Неколку зрна бибер
Начин на подготовка:
Излупете го лукот и се исечете го секое чешне на половина. Ставете го во чиста тегла додајте го медот и на крајот биберот. Затворете ја теглата и отстои пет дена пред употреба.

Начин на употреба:
Па кога ќе добиете главоболка, земете по една лажица од овој еликсир, и потрудете се секогаш да јадете по едно зрно бибер и парче лук.
Овој елексир можете да го консумирате и ако немате главоболка. Земајте по една лажица секое утро и вечер на празен стомак за да си го поправите имунитетот, да ги елиминирате бактериите, да го стимулирате варењето на храната во желудникот, како и да го регулирате шеќерот и крвниот притисок. Сепак, ако си го направите овој еликсир, ќе ви биде од многу голема помош, но во исто време позитивно ќе влијае врз целото тело.

loading...
Loading...