Имате СТРАШНА главоболка?- Овој еликсир ќе ви помогне побрзо отколку аспирин!

Кога ќе добиете главоболка, обично се посегнува по било какви лекови што ги имаме при рака. Сепак, ако го направите на почетокот овој еликсир, ќе ви биде од многу голема помош, а во исто време ќе има поволен ефект врз целото тело.Состојките кои  ќе ви бидат потребни:
– 500 гр мед
– 10 чешлиња лук
– Неколку зрна бибер
Излупете го лукот и секој исечете го на половина. Ставете го во чиста тава, додадете мед и на крај црн бибер. Затворете ја теглата и оставете го да се одстои пет дена пред конзумирање.
Кога ќе добиете главоболка, земете една лажица од овој еликсир, но бидете сигурни дека секогаш се јаде едно зрно бибер и едно парче лук.
Овој еликсир може да се конзумирате ако имате главоболка. Земете една лажица наутро и навечер на празен стомак и ќе ви се поправи имунолошкиот систем, ќе имате елиминирање на бактерии, поттикнуваат варењето на храната,а ќе го го регулирате шеќерот и крвниот притисок.Состојките кои  ќе ви бидат потребни:
– 500 гр мед
– 10 чешлиња лук
– Неколку зрна бибер
Изл

Пронајдете не на следниве мрежи: