Инцидент во Сарај настрадаа тројца кошаркари на Работнички

По завршување на мечот помеѓу Работнички и Лирија  Американецот Мохамед Абукар, Александар Димитровски, и Маријан Ѓуров беа погодени со тврди предмети од навивачите на домашниот тим.
Мета на навивачите на Лирија биле и тројцата судии и делегатот кои имале ссреќа бидејќи ниеден од предметите не завршил во нивната глава. Екипата на Лирија по вчерашниот пораз ги загуби речиси сите шани за пласман во Плејофот што беше причина за навивачите  да побеснат. По завршување на мечот помеѓу Работнички и Лирија  Американецот Мохамед Абукар, Александар Димитровски, и Маријан

Пронајдете не на следниве мрежи: