Интер и Милан да се фузираат?!

Контроверзниот фудбалски менаџер, Рајола, со мошне интересен предлог, да се направи фузија меѓу клубовите од Милано, како римските за да им парираат на големите европски гиганти, се разбира, сево ова е во моментов само предлог, прашање е дали е возможен и остварлив овој сосема интересен предлог од страна на Рајола.
Рајола е инаку менаџер на Марио Балотели и Златан Ибрахимовиќ, секогаш сака да биде на насловните страни на медиумите, па така од него излезе мошне интересен предлог кој ја разбрани целата фудбалска јавност.
„Подобар еден силен клуб, отколку два слаби клуба, истото се однесува и на Лацио и Рома. Нека се фузираат и да направат еден клуб кој би можел да им парира на Реал и останатите водечки тимови во Европа“ изјави Рајола.Контроверзниот фудбалски менаџер, Рајола, со мошне интересен предлог, да се направи фузија меѓу клубовите од Милано, к

Пронајдете не на следниве мрежи: