Иронија на животот: Пред четири месеци ГЛУМЕЛА дека има РАК , а сега дознала ужасни вести

Loading...

Актерката Анабел Вуд (47) неодамна снимила Тв реклама каде глумела жена која боледува од рак. Иронично, животот по четири месеци направил сценариот од рекламата да стане нејзина реалност.На Анабел ѝ бил дијагностициран рак на дојката.
Само четири месеци од завршувањето на за нејзе болното снимање на Тв рекламата, почнала сама да се соочува со оваа болка која ѝ внесува страв во коските.
За среќа, актерката и мајка на две деца по двегодишната борба значително закрепнала, а како што велат докторите- ракот повеќе го нема!
За време на снимањето на ТВ рекламата запознала многу луѓе од разни организации од кои имала неверојатна поддршка, совети и помош.
„Тие ми помогнаа да се изборам со бројни рунди хемотерапија, операции, радиотерапии“, објаснува актерката за Дејли Меил.
На луѓето кои се во канџите на оваа болест не им е до смеење, но не сакаат и не можат другите да ги засмејуваат.
Но, Анабел одлучила токму тоа да го стори.
Откако ја изгубила својата коса поради хемотерапијата, еден ден само се качила на сцена и почнала да ги засмејува сите.
 На Анабел ѝ бил дијагностициран рак на дојката.
Само четири месеци од завршувањето на за нејзе болното снимање на Тв рекламата, почнала сам

loading...
Loading...