Исчезнатиот малезиски авион е во Авганистан а сите патници ги држат како заложници?

Loading...

Повторно почнаа да се шират шпекулации околу изсчезнатиот малезиски авион. Анонимен извор за  International Business Times, вели дека боингот е грабнат и е во Авганистан.Руските власти ја објавија веста повикуваќи се на информации добиени од руски новинар.

Авионот на Малезијан ерлајнс од летот MH370 кој исчезна на 8-ми мартвиоп со 239 патници е киднапиран. Авионот го киднапираа непознати терористи, а знаемо дека еден од нив се вика „Hitch“.
– Авионот слета  во Авганистан во близина на границата на Пакистан – тврди изворот.Руските власти ја објавија веста повикуваќи се на информации добиени од руски новинар.

Авионот на Малезијан ерлајнс од летот M

loading...
Loading...