Исчистете ги бубрезите со овој напиток!

Loading...

Премногу токсични материи може да предизвикаат заболување на бубрезите, уринарниот тракт и бешиката, а овој напиток ќе ви помогне.Најголеми непријатели на бубрезите се солта, генетски модифицираната храна, протеини од животинско потекло, вештачки засладувачи, газирани пијалоци, кофеин и цигари.
За да ги исчистите бубрезите, би требало да пиете повеќе вода, нбо и следниот напиток:
Состојки:
Сок од половина лимон или лимета
Една кига (излупена)
Половина шолја ореви
Една банана
Половина лажица магдонос
Една чаша вода
Подготовка:
Сите состојки измиксајте ги во блендер (лимонот потребно е да го исцедите и ставите во блендер).
Сокот е најдобро да се пие наутро.Најголеми непријатели на бубрезите се солта, генетски модифицираната храна, протеини од животинско потекло, вештачки засладувачи, газирани пијалоци

loading...