Исчистете го дебелото црево со помош на овие 2 состојки: Проверен рецепт

Ова било пракса уште во стара ГрцијаДенес ситуацијата со варењето на храната е далеку во полоша состојба отколку во старите времиња, кога не постоеше брза храна и се останато што внесуваме во организмот, а не би требало.
Чистењето на дебелото црево го практикувале старите Грци за да го исчистат телото од вишок слуз и несварена храна. И денес е добро познато дека тоа помага кај чистењето на хроничниот замор, главоболка, ниското ниво на енергија во телото и слабеење.
Добро делува и на нервниот систем.
Ова е одличен наиток кој помага при чистење на дебелото црево:
Состојки:
2 супени лажици нефилтриран јаболков оцет
1 супена лажица домашен мед
200 мл вода
Подготовка:
Загрејте ја водата па во неа ставете оцет и мед. Кога медот ќе се растопи испијте. Практикувајте го ова секое утро пред било каков оброк.
Во видеото на следната страна погледнете ги деталните инструкции.

 
Денес ситуацијата со варењето на храната е далеку во полоша состојба отколку во старите времиња, кога не постоеше брза храна и се останато што внес

Пронајдете не на следниве мрежи: