Исчистете го телото од ТОКСИНИ „од глава до пети“: Сок што го прочистува организмот

Loading...

Кога станува збор за исхраната, на луѓето им е многу тешко да се придржуваат до здравите навики.За среќа, природата ни подарила производи што можат буквално да направат чудо и да го исчистат вашето тело.
Еден од нив e прокељот, главната состојка на овој пијалак што би требало да ви прејде во дневна навика. Просто, еден оброк дневно треба да го замените со овој сок и да го исчистите телото од глава до пета!
Состојки:
1 мала шолја (за кафе) крупно исечкан прокељ
1 јаболко исечено на поголеми парчиња
1 свежа банана
Половина шолја свеж магдонос
2,5 шолји вода
Подготовката прочитајте ја на НАЈАДИСЕ.МКЗа среќа, природата ни подарила производи што можат буквално да направат чудо и да го исчистат вашето тело.
Еден од нив e прокељот, главнат

loading...
Loading...