Исхраната и хороскопските знаци

Loading...

Ви откриваме која храна ви одговара, која би требало да ја избегнувате и какви се навиките во исхраната според хороскопските знаци.
Овен
Овните треба да јадат помали оброци, но почесто, без разлика на обврските кои ги имаат во текот на денот. Тие лесно можат да побеснат и се многу осетливи кога се гладни и затоа не можат да си ги приуштат тој луксуз.
Бик
Биковите најчесто се гладни навечер па затоа треба да јадат обилна вечера. Но нема да се заситат од било што, затоа треба да јадат оброк со месо и многу зеленчук.
Близнаци
Близнаците треба да стојат подалеку од житарки и јако кафе, затоа што тоа едноставно не е за нив. Исто така треба да избегнуваат често прејадување и да се потрудат да јадат редовно со семејството и пријателите.
Повеќе на следниот линкВи откриваме која храна ви одговара, која би требало да ја избегнувате и какви се навиките во исхраната според хороско

loading...
Loading...