„Испеглајте“ го стомакот со овие 5 производи

Loading...

Наслагите на стомакот најлесно се добиваат, а најтешко се симнуваат. Ако не ви е до диета и интензивни физички активности – ќе ви помогнат ситни промени кои ќе ги внесете во исхраната. Ви откриваме 5 производи со кои ќе го испеглате стомакот.
Oвесни снегулки – Богати се со влакна и создаваат чувство на ситост заради што ќе изедете помалку и подолго ќе бидете сити.
Јогурт- Е одлично решение за лица кои страдаат од надуеност бидејќи го забрзува метаболизмот. Бирајте јогурти со што понизок процент на масти.

Авокадо – Богато е со здрави незаситен масти. Создава чувство на ситост,не дебелее и помага во намалување на амснотиите на подрачјето на стомакот.
Краставица – Го поттикнува исфрлањето на течности од организмот. Бидејќи лушпата содржи состојки кои го забрзуваат метаболизмот најдобро е краставицата добро да ја измиете и да ја јадете со лушпа.
Зелен чај  – Одличен е за целокупното здравје. Благ диуретик и помага во регулација на нивото на шеќер во крвта.Ви откриваме 5 производи со кои ќе го испеглате стомакот.
Oвесни снегулки – Богати се со влакна и создаваат чувство

loading...
Loading...