ИСПОВЕД НА СЕКСИ МАНЕКЕНКА: Ме малтретираа зошто сум бебе од епрувета!

Loading...

Оние луѓе кои се успешни во јавниот живот, не се секогаш среќни во приватниот, но за тоа ретко се зборува. Исповеста на оваа манекенка, чија кариера е во полн ек, ќе ве остави без здив.Постојат мкногу личности кои биле на некој начин жртви на дискриминација, но таквите работи успешно се кријат. Без оглед на тоа што организациите против дискриминација ширум светот ги повикуваат познатите да проговорат за своите проблеми, ретко кој се нуди да помогне во разбивање на ова табу.
Џозефин Скривер (22) е манекенка и модел, која отворено се обратила во јавноста, зборувајќи за дискриминацијата која ја преживеала, а и понатаму ги чувствува последиците.
Џозефин веќе долго време е активна во светот на моделството и имала можност да работи за Victoria’s Secret, но сега официјално стана нивен ангел.
Џозефин собрала храброст и отворено признала дека била жртва на дискриминација.
Таа е дете кое било зачнато преку вештачко оплодување. Нејзината мајка е геј и немала партнер, а многу сакала да има деца. Од таа причина, решила да оди на вештачко оплодување.
– Кога луѓето ме гледаат и притоа знаат дека сум дете од епрувета, се надевам дека гледаат особа, човечко суштество како и секое друго. Многу пати сум слушала како она што не е создадено преку природен пат, не треба ни да постои! Но јас, не сум научен експеримент, не сум вештачка. Вистинска сум како и сите други – вели Џозефин.
Со својот пример, оваа манекенка охрабрила многу девојки да веруваат, иако им се случи неправда во животот не е причина да се мразат себеси.Постојат мкногу личности кои биле на некој начин жртви на дискриминација, но таквите работи успешно се кријат. Без оглед на тоа што организациите п

loading...
Loading...