Иванов: Горд сум на вас како што е горда и цела Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, вечерва ја честиташе победата на македонската ракометна репрезентација над репрезентацијата на Тунис, на натпреварот во рамките на Светсткото првенство во Франција, соопштија од неговиот Кабинет.
 – Честито победа! Горд сум на вас како што е горда и цела Македонија. Честитки до целата екипа и до селекторот. Ви посакувам уште многу победи. Напред за Македонија!“, се вели во упатената честитка од претседателот Иванов до македонските репрезентативци.
 
 – Честито победа! Горд сум на вас како што е горда и цела Македонија. Честитки до целата екипа и до селекторот. Ви посакувам уште многу

Пронајдете не на следниве мрежи: