Изгледајте секси кога сте гола

Loading...

Иако не можеме да биде премногу критични за недостатоците на нашите партнери – сепак, тие се само луѓе, повеќето жени целосно се поцветуваат на анализирање на секоја маана која ја имаат на нивното тело. Еве 13 совети како да изгледате одлично голи.
Работете на својот тенАко сте незадоволни со вашите облини, тенот може да направи да изгледате послабо и без слабеење. Ако имате дебело лице, ставете малку бронзен руж а истиот може да го нанесете на надворешната страна на ногата.Дополнително, чаршави во боја можат да направат вашиот тен да изгледа потемен.
Правете пилингПилингот е многу важен посебно во зима. Кожата се суши и лупи и важно е редовно да правите пилинг. Доколку кожата ви е совршено мажна кога ќе ве допре, знајте дека сигурно ќе сака уште! По пилингот, не заборавајте да се намачкате со миризлива крема или, уште подобро со бебешко масло.
Фенирана косаОбидете се да не ја миете косата, ако е можно. Облик е полесно да се направи на ден-немиена коса а брановидна коса може да биде многу секси. Оставете ја да паѓа на рамената за природен изглед. Избегнувајте да ставите многу лак, непријатно е додека ве милува да чувствува скаменета или заплеткана коса.
Ставете светкава сенка за очиШминката може да направи да се чувствувате посекси, меѓутоа не сакате при тоа да го размачкате цел кревет. Наместо тоа, ставете по масна основа на очите и дискретно ставете од сенката за очи.
Прекрите ги недостатоцитеПосветете посебно внимание на очите. Ставете коректор за прикривање на кесичките под Уште еден трик е да ставите капки за очи во очите за да тие светнат и да се отстранат сите црвенила кои можеби ги имате.
Направете брз тренингНе треба да направите целосен тренинг кој ќе ве испоти и измори. Доволно е да направите неколку стомачни и склекови колку да се стегнат мускулите и така ќе изгледате позатегнати.
Не конзумирајте многу храна и течностиПосле секој голем оброк, нормално е да се надуете. Затоа, кога планирате вакви изненадување за момчето, пробајте да внимавате што ќе јадете и пиете. Избегнувајте обилни оброци и газирани пијалоци.
Ставете парфемЗалудно е да излгедате добро ако не мирисате добро. Ставете парфем на вратот, деколтето, зглобовите и позади колената. Не многу, доволно да мирисате неодоливо.
Соодветна температураСобата не треба да биде ни премногу топла, бидејќи ќе се испотите, ни премногу ладна за да се тресете од студ.Мал трик е да поминете со коцка мраз на брадавиците пред да се соблечете за да кога ќе се соблечете изгледаат прекрасно.
Средете се… таму долеСекогаш е добредојдена некоја нова форма. Променете го вообичаениот начин на депилирање, изненадете го со некоја форма или, доколку преферирате природен изглед, само мало кратење на влакната е сосема доволно за да се види разлика.
АксесоарСамо затоа што сте гола не значи дека не може да ставите некој аксесоар! Високите потпетици се секси и прават вашите нозе да изгледаат подолги а допполнително, го поткреваат вашиот задник.Секако дека нема да погрешите и со некое ланче дури и со боа со пердуви.
Разгалете сеНе ја потценувајте моќта на едноставен маникир и педикир. Кога рацете и нозете се во топ форма, дополнително ќе ја поттикнете самодовербата, и тоа ќе се види! Не се плашете да пробате некоја нова боја на лак. Одете за нешто храбар како црвена, или мека и пријатна како праска или слива боја. Дополнително, ќе се чуствувате сигурно кога ќе го милувате со стапалата, меки и пријатни.
Вистинско осветлувањеЗа да изгледате одлично голи, не е се во вашата кожа – осветлувањето игра голема улога во тоа. Избегнувајте флуросцентни светилки секогаш кога можете а место тоа вметнете меко светло како свеќи, задимено светло или столни ламби на под.
Извор: lady.mk
 Иако не можеме да биде премногу критични за недостатоците на нашите партнери – сепак, тие се само луѓе, повеќето жени

loading...