Изгоре викендичка во близина на Штип

Околу 15 часот вчера од засега непознати причини се запалила сува трева која била во близина на викенд куќата сопственост на И.Н.(64) од Штип.Огнот ја зафатил кровната конструкција од куќата која целосно изгорела. Пожарот бил изгаснат од екипа на ТППЕ-Штип.
Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Штип и се работи на целосно расчистување на случајот.Огнот ја зафатил кровната конструкција од куќата која целосно изгорела. Пожарот бил изгаснат од екипа на ТППЕ-Штип.
Увид на местото на наст

Пронајдете не на следниве мрежи: