Изгубете 9 килограми за 14 дена само со помош на оваа диета!

Loading...

Во самиот наслов- Диета 9 килограми за 14 дена се споменуваат големи цифри но и нешто помалку вредности. Тоа најмногу зависи од секој поединците всушност од нивниот метаболизан, физичка активност но и од дисциплината во спроведување на диетата.Она што останува исто и непроменливо е дека диетата 9 килограми се применува точно 2 недели. Доста е популарна поради фактот дека доколку сакате да симнете и дупло помалку од 4-5 килограми тоа е завиден резултат и одлично прифатен кај оние кои ретко се на диета.
Шала на страна, во праксата се покажала одлично бидејќи доведува до промена на метаболизмот и килограмите не се враќаат.
Напомена! Диетата 9 килограми може да се спроведува само со претходна консултација со лекар, имено морате да бидете потполно здрави за да ја држите.
Диета 9 килограми- Мени и диета план
Понеделник
-појадок- незасладено црно кафе и малку пециво
-ручек- 2 варени јајца, спанаќ зготвен во вода со малку сол, нема количинско ограничување
-вечера- бифтек зготвен со 1 до 2 лажички масло, сезонска салата
Вторник
-Појадок- црно кафе без шеќер со малку пециво
-Ручек- стек на скара, зелена салата и овошје по избор за десерт
– Вечера- зготвена шунка, исто така без количинско ограничување
Среда
– Појадок- исто како и претходните два дена
-Ручек- 2 зготвени јајца, еден домат и зелена салата
– Вечера- шунка и зелена салата, без ограничување
Четврток
– Појадок- повторуваме како и претходните денови
– Ручек- 100 гр свежо сирење, варено јајце, зготвена шаргарепа
– Вечера- Јогурт и овошје
Петок
-Појадок- Свежо набрана шаргарепа со лимонов сок и црно кафе без шеќер
– Ручек- зготвена риба и салата од домати
– Вечера- стек на скара и зелена салата
Сабота
Појадок- Пециво и кафе
Ручек- Кокошка на скара
Вечера- две варени јајца, свежа шаргарепа
Недела
-Појадок- наместо кафе испијте чај со лимон исто така без шеќер
– Ручек- Стек испечен со 1-2 лажички масло, било каква салата по ваш избор
-Вечера- Сезонско овошје
Нашата диета 9 кг за 14 дена е на половина пат , што значи мора да го применувате менито во наредните седум дена
Совети за 9 кг диетата..

– Земајте најмалку 2 литри течност на дел и тоа нека биде вода, незасладена лимонада или чај без шеќер
-Конзумирањето на алкохол не е дозволено а избегнувајте и газирани пијалоци
– Кога на менито се наоѓа овошје, салата или зеленчук- нема ограничување, салатата зачинете ја со лимон и сол по вкус.
– Повеќе пати споменатиот стек може да биде од бело месо, јунешко или телешко. Зачинете го со малку бибер и сол и гледајте да тежи околу 250 гр.
-Ако баш морате да го засладите пијалокот, ставете шеќер во помала мера
– Диетата 9 кг полесно се поднесува доколку уведете минерали и витамини во облик на шумечи таблети за време на држењето за тие две недели.
– Наша замерка е што се пие доста кафе и тоа без шеќер, бидејќи тоа не е добро за желудникот.
– Диетата 9 кг по завршувањето на циклусот за 14 дена може да се повтори. Она што останува исто и непроменливо е дека диетата 9 килограми се применува точно 2 недели. Доста е популарна поради фактот дека доколку сакате да

loading...
Loading...