Излечете ги испуканите пети со овој домашен лек

Loading...

Сувата кожа и испуканите пети се најчест проблем кои се појавуваат на стапалата. Тие се последица на недостаток на влажност на кожата, нездрава исхрана, недоволна нега или погрешни чевли.За среќа постои лек од само 2 состојки ќе го реши тој проблем, па дури и проблемот со жуљеви и проширени вени на стапалата.
Еве како да го направите:
Издробете 10 таблетки Аспирин или пак Андол и правот прелијте го со 250 мл. алкохол (70%). Оставете ја смесата да отстои така два дена.
Секоја ноќ промешајте ја смесата и натопете еден памук во неа.
Ставете го памукот на петите, замотајте со пластична фолија и облечете чорапа. Оставете да делува преку ноќ.
Наутро исплакнете ги стапалата и избришете со сув пешкир. Нанесете некоја масна крема по ваш избор.
Со овој третман испуканата кожа, жуљевите како и проширените вени ќе се повлечат за 10. тина дена.За среќа постои лек од само 2 состојки ќе го реши тој проблем, па дури и проблемот со жуљеви и проширени вени на стапалата.
Еве како да го

loading...
Loading...