Излечете ги воспалените синуси со домашен лек!

Loading...

Имате чести главоболки, тешко дишете и постојано ви е затнат носот. Доколку ги имате овие симптоми, значи дека имате проблем со синусите, односно имате воспалени синуси.Со овој домашен лек за кој не ви е потребно многу време за да го направите, а ќе заштедите и пари, дефинитивно ќе го решите проблемот со воспалените синуси.
Потребни ви се следниве состојки:
1 мала шолја сок од лимон
1 мала шолја мед
1 мал кромид (виолетов)
6 чениња лук и
5-7 ротквици.
Добро измијте го зеленчукот и излупете ги кромидот и лукот, потоа исечете ги на четвртини, ставете ги во блендер и миксирајте ги 2-3 минути. Потоа додадете ги останатите состојки во блендерот и повторно промешајте. Мешавината претурете ја во тегла и ставете ја во фрижидер.
Возрасните лица земаат 2-3 лажици дневно, а децата максимум една лажица дневно.
Првите реакции ќе ги забележите по 24 часа.Со овој домашен лек за кој не ви е потребно многу време за да го направите, а ќе заштедите и пари, дефинитивно ќе го решите проблемот со воспаленит

loading...
Loading...