Излечете ја сезонската настинка за само еден ден со овој природен рецепт!

Настинките и грипот се многу честа појава во ова доба од годината. За болеста да не напредува до бронхитис или поголеми воспаленија, потребно е да се лекува.Многу луѓе веднаш посегнуваат по обични лекови, кои и не се така добри, а можат само да го продолжат боледувањето. Затоа е подобро да користите некој природен лек кој нема да ви наштети.
Доколку ги почувствувате симптомите на настинка или грип, сторете го следното:
зовријте 1.5 литар вода и оставете да се олади на собна температура. Потоа додадете лажичка сол, еден грам витамин С и сок од еден лимон. Можете да додадете и лажичка мед, измешајте добро и пијте во рок од 1 ипол час. Повторете уште еднаш, доколку е потребно.
Постои и друг рецепт:
Иако комбинацијата не е вкусна, делува. Загрејте половина литар пиво и кога малку ќе се олади додадете две лажички мед и прстофат цимет. Промешајте добро и пијте го во текот на вечерта во мали голтки.Многу луѓе веднаш посегнуваат по обични лекови, кои и не се така добри, а можат само да го продолжат боледувањето. Затоа е подобро да користите нек

Пронајдете не на следниве мрежи: