ИЗЛЕЧЕТЕ ЗАБОБОЛКА за 1 секунда со ОВАА смеса: Буквално за секунда!

Потребни ви се само 2 состојки…Забоболката може да биде многу тешка и некогаш едноставно не можеме да чекаме за да заминеме на заболекар. Наместо да користите штетни препарати за ублажување на болката, болката може да ја ублажите на овој едноставен природен начин.
Потребни ви се само 2 состојки, а тоа се: каранфилче во прав и масло од кокос.
Подготовка на лекот:
Направете паста мешајќи половина лажичка каранфилче и половина лажичка кокосово масло. Нанесете ја пастата на болното подрачје 3 пати на ден и веднаш ќе ви биде подбро.
Кокосовото масло исто така е одлично за избелување на забите. Подобро да користите кокосово масло и природни состојки, а да не купувате препарати за избелување или средства за уста кои во никој случај не се здрави бидејќи се полни со хемикалии.Забоболката може да биде многу тешка и некогаш едноставно не можеме да чекаме за да заминеме на заболекар. Наместо да користите штетни препарати за

Пронајдете не на следниве мрежи: